מזונות ומשמורת משותפת

  מזונות ומשמורת משותפת: אין, ולא צריך להיות קשר בין נושא ההגדרה ההורית אשר לטעמנו תמיד צריכה להיות שווה (משמורת משותפת או אחריות הורית משותפת) לחלוקת זמני השהות.

  זמני שהות ומזונות

  משנת 2014 החלו בתי המשפט להתחשב בזמני השהות והכנסות שני ההורים בבואם לקבוע את סכומי מזונות ילדים, ולהפחיתם כאשר להורים זמני שהות שווים או קרובים לכך (לרוב יחד עם הסדר משפטי של משמורת משותפת, אך לא בהכרח לאור ההסבר לעיל) והכנסות דומות. שיעור ההפחתה היה שונה במחוז הצפון (25%) לבין אזור המרכז (25%-60%).

  בעקבות פרסום ההלכה החדשה של בית המשפט עליון ביולי 2017 יש חובה לקבוע את שיעור המזונות בהתאם להכנסות שני ההורים וחלוקת זמני השהות כאשר גיל הילד מעל גיל 6, וזאת ללא קשר להגדרה ההורית של משמורת משותפת.

  ברוח שינויים אלו, היה וההורים מגיעים ביניהם להסכמה על סכום מזונות המתחשב בזמני השהות וההכנסות של כל אחד מהם, בית המשפט יוודא שטובת הילד אכן נשמרת, ובמידה וכן, יאשר את ההסכם. הורים יכירו עם הזמן שזאת המציאות הנוכחית, ולכן יעדיפו לא להגיע לבית המשפט אלא לסגור הכל בגישור בדרך נעימה, קלה ובעיקר חסכונית יותר.

  מזונות ילדים צריכים להיקבע בהתאם לחלוקת זמני השהות והכנסות ההורים

  מזונות צריכים להיות פונקציה של חלוקת זמני השהות והכנסות שני ההורים ולא של ההגדרה ההורית (משמורת יחידנית, משמורת משותפת/אחריות הורית משותפת).

  ככל שהכנסות האם גבוהות יותר, הצורך במזונות הולך ופוחת, וכך גם כאשר זמני השהות דומים או שווים מאחר וחלק מההוצאות משולמות ישירות על ידי האב כאשר הילדים בביתו.

  אין קשר בין ביטול חזקת הגיל הרך לנושא המזונות

  נדגיש: ביטול חזקת הגיל הרך והחלפתה בחלוקת האחריות המשותפת בין ההורים אין לה כל השלכה על נושא המזונות. ביטול המונח חזקה (משמורת) יביא לכך שההורים לא יריבו יותר על ההגדרה הכה מיותרת, אך שיעור המזונות יקבע רק בהתאם להכנסת כל אחד מההורים וזמני השהות שלא בהכרח יהיו שווים אלא מותאמים לכל משפחה בהתאם לצרכים שלה.

  מזונות ומשמורת משותפת

   

  הירשמו לעידכונים

  במידה ואת/ה מקבל/ת את המיילים באופן שוטף אין צורך ברישום נוסף.
  במידה ובוצע רישום והמיילים אינם מגיעים אליך ניתן לפנות למייל guyraveh04@gmail.com