מידע על הילד מהעירייה

גירושין - מידע מקיף להורים המתגרשים

מידע על הילד מהעירייה

Print Friendly, PDF & Email

מידע על הילד מהעירייה: המידע החשוב ביותר ששולחת הרשות המקומית בנוגע לילד הוא אישורי רישום ושיבוץ למוסדות החינוך, אשר מחובת הרשות המקומית לשלוח לשני הורי הילד כאשר אלו מתגוררים בנפרד.

ראו בדף רישום לכיתה א' ולגן.

מידע על הילד מהעירייה

גם בנושא זה, האם מקבלת את כל המידע אוט'. כברירת מחדל.

מה שולחת הרשות המקומית להורים?

ככל הידוע לנו פרטי מידע בודדים. אם בכלל. לעיתים יש מכתב או שניים לפני פתיחת שנת הלימודים, וייתכן שיש רשויות ששולחות עוד פרטי מידע. ועדיין, מומלץ לאב לדאוג לקבל גם מידע זה.

עליך לרשום במשרד הפנים (חובה להגיע פיזית למשרד הפנים) את כתובתך ככתובת שנייה למשלוח דואר לקטין. רישום זה יביא לכך שבהתאם לחוק "כתובת נוספת למשלוח דואר לקטין" שקידמה בזמנו העמותה תקבל מידע מהרשות בה מתגורר הילד (ככל הידוע לנו כמעט ואין מידע שכזה אך זה כנראה תלוי ברשות עצמה).

במידה והאב עובר מקום מגורים, עליו לבצע רישום זה מחדש. מדינת ישראל…

דואר הנוגע לקטין מהרשות

לאחר רישום הכתובת הנוספת עדיף לוודא מול הרשות שהם אכן עובדים בהתאם ללשון החוק, למרות שלפי הבנתו רובן אכן עומדות בו.

מוזמנים כמובן לעדכן אותנו על רשויות אשר אינן מכבדות את לשון החוק.

ראו גם הסבר באתר כל זכות

רישום כתובת נוספת למשלוח דואר מוקדם ככל הניתן

אנו ממליצים לכל אב גרוש שיש לו ילדים, ובעיקר לאבות שיש להם ילדים קטנים אשר ייכנסו בעתיד למוסדות החינוך העירוניים (גן עירוני ולאחר מכן בית ספר) לדאוג, מוקדם ככל האפשר, לרשום במשרד הפנים את כתובתם ככתובת שנייה למשלוח דואר לקטין.

לתשומת לבכם: רוב הרשויות לא שולחות טפסי רישום למוסדות החינוך אלא מפרסמות בעיתונות המקומית ועל לוחות המודעות. הרישום כל שנה הוא בחודש ינואר/פברואר! ועליכם לגלות ערנות ולהיות בקשר עם ההורה האחר לקראת הרישום.

למען הסר ספק – אין בכתוב לעיל הצעה, אף לא רמיזה, שעל האב להתנגד למסלול שהאם בחרה עבור הילד – שיתוף פעולה בנושאים הקשורים לילדים הוא בעל חשיבות עליונה הן לילדים והן להורים – אלא ניסיון להדגיש את חשיבות היות האב חלק מהתהליך, שותף פעיל ומודע.

העברת פרטי ההורים מהרשות לבית הספר

חשוב לדעת: כאשר הילד עובר לבית ספר חדש, בחלק מהרשויות עדיין ישנה בעיה בעברת פרטי האב מהרשות לבית הספר החדש. כתוצאה מכך, בתחילת שנת הלימודים, כאשר ישלח בית הספר מכתבים לבית ההורים, וכל עוד לא רשמתם את הפרטים שלכם במערכת המחשב, המכתב ישלח רק לכתובת האם.

מידע על הילד מהעירייה

חפשו באתר:

חפשו מאמר לפי קטגוריה

הרשמה לעדכונים

במידה ואת/ה מקבל/ת את המיילים באופן שוטף אין צורך ברישום נוסף.
במידה ובוצע רישום והמיילים אינם מגיעים אליך ניתן לפנות למייל guyraveh04@gmail.com

אישור הרשמה לעדכונים

הרישום בוצע בהצלחה!