בית משפט לענייני משפחה

גירושין - מידע מקיף להורים המתגרשים

בית משפט לענייני משפחה

Print Friendly, PDF & Email

בית משפט לענייני משפחה: בדף זה נסקור את התהליך אותו יצטרכו לעבור הורים גרושים אשר לא הצליחו להגיע להסכמות בעצמם או בגישור בעזרת איש מקצוע (יחידות הסיוע / גישור) והגיעו לבית המשפט לענייני משפחה.

אנו ממליצים להורים המתגרשים בחום לא להגיע לבתי המשפט ולנסות לסגור את ההסכם גירושין בגישור.

בית משפט לענייני משפחה

הליך גירושים – הדרך הנכונה

ארבע "מצוות" העשה של פרידה טובה:

1. סיום מהיר ככל הניתן של הליך הפרידה.

2. דין ודברים המכבד את בן/בת הזוג ואותך עצמך.

3. מיקוד בצרכי הילד, תוך דגש על ההבנה שהפרידה שלך מבן/בת הזוג אינה כוללת פרידה של הילד מאחד מהוריו.

4. התחשבות בצרכים וביכולות של בן/בת הזוג.

קשה מאד לקיים "מצוות" אלה אם אתם פונים לבית המשפט למשפחה או לבתי הדין הרבניים.

זוגות המגיעים לבית המשפט מגיעים בדרך כלל עם תחושה של 'מלחמה עד הסוף'. בנוסף, ברוב המקרים, גם מערכת המשפט, עורכי הדין והרווחה גורמים להעצמת ויכוחי ההורים.

מערכת המשפט לא בנויה להביא לפתרון מהיר, ולא פעם אף מעודדת ריב ומדון בין ההורים, ולו רק מעצם הצורך להוכיח עד כמה האחר "לא בסדר" בתחרות המיותרת על ההגדרה ההורית.

פגישות מהות – בקשה ליישוב סכסוך

בהתאם לחוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה וכשלב ראשון, לאחר שאחד ההורים יגיש בקשה ליישוב סכסוך (העלות היא 112 ש"ח צמודה למדד) יזמינו אתכם ליחידת הסיוע שליד בתי המשפט לענייני משפחה.

כדאי מאוד לגשת אליהן בראש פתוח, במיוחד לאלה מכם שטרם התנסו בגישור, מתוך מטרה לא להגיע לבתי המשפט ולרווחה.

בפגישה הראשונה שהיא ללא עורכי דין מומלץ בעיקר להקשיב ולא להתחייב לדבר.

נציין שלא כל עורכי הדין ביחידות הסיוע מעודכנים בכל פסקי הדין ובמונחים החדשים, בדיוק כמו שלעיתים קורה עם עורכי דין מהשורה.

אנו ממליצים לכל הורה ללמוד את הזכויות שלו, לדעת מה הוא רוצה, ולפני הפגישות לקרוא באתר את ההסכם גירושין שלנו, ולראות מה בו חשוב לכם להסכם שלכם.

על הגשת בקשה ליישוב סכסוך וההליך ביחידות הסיוע ניתן לקרוא כאן.

הגשת כתב תביעה = תחילת המלחמה

הורים

במידה ולא הצלחתם להגיע להסכם לבדכם, ביחידות הסיוע או בגישור, הרי השלב הבא הוא בית המשפט.

עם הגשת כתב התביעה לבית המשפט לענייני משפחה החלה בעצם המלחמה בחסות המדינה!

העצבים חשופים, ובמלחמה שכזו, לא פעם התחושה היא שהכל "כשר". והילדים? הם וצרכיהם נדחקים לא פעם הצידה בלהט הקרב. התהליך בבית המשפט לענייני משפחה מסורבל, ארוך ונמדד לרוב בשנים. שנה עד שלוש זה הממוצע.

שופטים

כן, גם לשופטים 'אשמה' רבה על עצם פתיחת המלחמה.

למשל, שופטים רבים שולחים אוט' את ההורים לתסקיר רווחה פשוט כי כך מקובל, כאשר רובם עדיין מבקשים המלצה גם על נושא המשמורת, למרות שכיום ישנה עמדה שהגדרתם ההורים טוב ותהיה של "אחריות הורית משותפת" שלא מצריכה תסקיר או דיון בבית המשפט, והרי המונח דומה למונח "אפוטרופסות".

פסק הדין של בית המשפט המחוזי בתל אביב ממאי 2021, עמ"ש 13008-02-21, הוא אחד מפסקי הדין החשובים והנהדרים שקראנו בשנים האחרונות אשר מסביר מדוע כה חשוב לעבור למתווה של הגדרת ההורים כשווים.

אנו תקווה שפסק דין זה יביא לשינוי מהותי בדרך עבודתם של שופטי בתי המשפט והעו"סיות ברווחה. לא עוד מאבק כה מיותר בין ההורים על הגדרתם ההורית.

ראו גם פסק דינה של כבוד השופטת נאוה גדיש, תלה"מ 6306-10-18, מקום המגורים של הילד יהיה רשום במקום מגורי האב, בהתאם לטובת הילד והשינוי החברתי בשנים האחרונות אין כל צורך לקבוע הורה משמורן, אשר פורסם גם הוא בתאריך 18.05.2021.

לעורכי הדין פסקי דין אלו יכולים להוות בסיס מקצועי לבקש עוד בראשית הדרך שההגדרה ההורית תהיה "אחריות הורית משותפת", וגם אם השופט מחליט לשלוח את ההורים לתסקיר, לצערנו דבר די אוט', הבקשה תהיה להמלצה לחלוקת זמני השהות בלבד, ללא צורך להמלצה על ההגדרה ההורית. כך לא יהיה מאבק מיותר וכה אמוציונאלי בין ההורים אשר במקרים רבים פוגע בילדם המשותף.

ראו בהרחבה כאן

עורך דין לענייני משפחה

בנוסף, מן הסתם תבחרו להיות מיוצגים על ידי עורך דין.

עורך הדין מחויב אך ורק לך, וכדי לעשות את עבודתו נאמנה ישאף להשיג עד כמה שיותר עבורך. העניין הוא שגם אם אתם, ההורים, נפרדים, אתם עדיין שותפים בכל הקשור לילדים – ולכן ראיה מערכתית עדיין מאד מאד חשובה.

בנוסף, עורך הדין, השופט והעו"ס לעניין סדרי דין יתמקדו בדברים הגדולים (הגדרה הורית, חלוקת זמני השהותמזונות ילדים ורכוש) ופחות בדברים הקטנים של חיי היום יום כפי שתוארו בדף 'הסכם גירושין', אם בגלל החשש "להתעסק בקטנות", אם משום שמטרתם להגיע להסכם במהירות האפשרית ולסגור את התיק, ואם מאחר והם פשוט לא יכולים להיות מודעים לכל הניואנסים הדקים של המשפחה המסוימת שלכם.

לכן, גם אם אתם נעזרים בעורכי דין, עליכם לדאוג שכל נושא ונושא הנראה לכם חשוב יוכנס להסכם הפרידה או שלפחות יהיה ניסיון להכניסו.

בחירת עורך דין למשפחה

כמו בכל מקצוע, יש עורכי דין נהדרים ויש עורכי דין גרועים.

על מנת לבחור עורך דין המתאים לכם ראו כאן. אנחנו לא ממליצים על עורכי דין. 

פניה אל בית המשפט לענייני משפחה

בעבר הדעה הרווחת הייתה שבית דין רבני עדיף לאבות, ובית דין למשפחה עדיף לאמהות.

כיום ישנה הבנה שישנם נושאים שעדיף לאם שיהיו ברבני ויש נושאים שיהיו בבית המשפט, כך שכל מקרה צריך להבחן לגופו.

בנושא מזונות ילדים ומעבר מגורים למשל, ברוב המקרים הרבני טוב יותר לאם, ופחות טוב לאב.

רשימת בתי המשפט לענייני משפחה וכתובתם

ראו כאן

אגרות ושכר טרחה בבתי המשפט לענייני משפחה

נכון ליום כתיבת הדברים תביעה בעניין מזונות או מדור, לרבות הגדלה, הפחתה או ביטול, הודעה לצד שלישי, שיפוי, תביעה למזונות או מדור מן העיזבון או מן היורשים וכן אכיפת פסק חוץ בעניינים אלה עולה 264 ש"ח.

כל תביעה אחרת לרבות אישור הסכם כאשר אין תביעה תלויה ועומדת בעניין או  ערעור בבית המשפט לענייני משפחה עולה 561 ש"ח.

האגרות מתעדכנות פעם בתקופה בהתאם למדד. ראו "אגרות ושכר טרחה בתי המשפט לענייני משפחה".

גופים המעניקים עזרה משפטית להורים גרושים: הסיוע המשפטי, ויצו, נעמת, הסיוע המשפט של משרד המשפטים.

הורים בקשיים כלכליים יכולים לחפש גופים אשר מעניקים עזרה.

למשל הסיוע המשפטי מטעם המדינה או "שכר מצווה". לאמהות קל יותר למצוא (נעמת, ויצו, מכון רקמן 03-5318895 ועוד).

האגף לסיוע משפטי – דיני משפחה וענייני המעמד האישי

תחום המעמד האישי הינו אחד התחומים העיקריים והמרכזיים בו עוסק האגף לסיוע משפטי.

הגידול המשמעותי שחל בשנים האחרונות באחוזי הגירושין וריבוי קיומן של משפחות שבראשן הורה עצמאי, הוביל אף לגידול מבקשי הסיוע המשפטי בתחום זה

האגף לסיוע משפטי – דיני משפחה וענייני המעמד האישי.

הזכאות לקבלת סיוע משפטי מותנית בשלושה תנאים מצטברים:

  1. מבחן נושאי של עניינים משפטיים שבהם ניתן להעניק סיוע משפטי.
  2. בחינת זכאות כלכלית: הסיוע המשפטי מוענק רק לזכאים לכך מבחינה כלכלית, פרט בנושאים המפורטים מטה.
    המבחן הכלכלי כולל שני מבחנים מצטברים:

מבחן הכנסה: בחינת גובה ההכנסה של מגיש הבקשה ומשפחתו.

יחיד או משפחה עד שלוש נפשות שגובה הכנסתם עד 67% מהשכר הממוצע במשק (השכר הממוצע במשק עומד כיום על 10,581 ₪). לכל נפש נוספת יש תוספת של 6%. בענייני מעמד אישי לא נבדקת הכנסת בן או בת זוג.

מבחן הרכוש: בחינה כי הרכוש השייך למגיש הבקשה וניתן למימוש (למשל: חסכונות, רכב וכו') או הרכוש שעבורו תינתן הלוואה, אינו עולה על שילוש השכר הממוצע במשק (31,743 ₪). סייג זה לא חל על דירת מגורים או רכוש של בן או בת זוג.

בנושאים הבאים לא נבחנת הזכאות הכלכלית של מבקשי הסיוע: ביטוח לאומי, ניצולי שואה, אשפוז בכפייה, ייצוג הורים בהליכי אימוץ, ילדים ונוער, גביית מזונות חו"ל, נפגעי סחר בבני אדם, נפגעי עבירות המתה (רצח והריגה), נפגעי עבירות מין, לרבות חוק המגבלות, נפגעי פעולות איבה, משפחות שכולות, עניינים רפואיים לפי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות או סיוע משפטי לחושפי מעשי שחיתות במקום עבודתם.

בחינת הסיכוי משפטי להצלחת ההליך: בכל תיק (למעט חריגים, כגון: ייצוג בוועדות פסיכיאטריות, ייצוג הורים בהליכי אימוץ ילדים וכיו"ב) ייבחן הסיכוי המשפטי להצלחה בהליך. במסגרת זו נבחן הפן העובדתי והפן המשפטי, תוך בחינת הראיות והטענות של הצד שכנגד. במקרים גבוליים תינקט מדיניות מרחיבה.

ראו כאן.

הגשת כתב תביעה או כתב הגנה בתיק משפחה

הפונה הראשון לבית המשפט מגיש כתב תביעה בו הוא שוטח את טענותיו ומפרט את שברצונו להשיג.

היה וכבר הוגש כתב תביעה על ידי בן/בת הזוג, התגובה לו היא כתב הגנה, בו תהיה התייחסות לכתב התביעה, ופירוט רצונותיו של המשיב.

מינוי שופט

אין ספק שיש משקל רב לשופט שימונה לתיק שלכם – מדובר בבני אדם, וככאלו הם אינם פועלים כמקשה אחת ויש גישות שונות אצל השופטים לנושא המשמורת המשותפת וכן לנושא המזונות – אולם אין אפשרות להשפיע על המינוי.

משמורת זמנית

לעיתים, ללא כל סיבה מקצועית או אחרת, ניתנת המשמורת הזמנית לאם. לעיתים הדבר אף נעשה ללא שמיעת עמדת האב. כמובן שזה לא תקין משפטית.

בנושא זה נציין שאב אחד לא הסכים להתנהלות זו והגיש תלונה כנגד השופט נפתלי שילה על שקבע משמורת זמנית ללא שמיעת עמדת האב. תלונתו נמצאה מוצדקת.

זמני שהות זמניים

אחת הבעיות הכאובות ביותר היא בעיית חלוקת זמני השהות הזמניים המיידיים.

חשוב כבר מיום הפרידה הראשון לדאוג לזמני שהות של הילדים עם שני ההורים.

לעיתים האם, מחוסר ברירה, חוזרת לבית הוריה שעלול להיות מרוחק, ובכך היא גורמת לנתק בין האב לילדיו.

אמהות אחרות עלולות לנצל את המצב כדי לעשות דין לעצמן ולא מאפשרות לאב להיפגש עם ילדיו בכלל, או מאפשרות מפגשים מצומצמים ומוגבלים בלבד. לעיתים זאת החלטה אישית של האם עקב כעסיה על אבי ילדיה, לעיתים בעצת עורך הדין שמבין שיש בכך החלשה פסיכולוגית של האב.

לאם – אנו רוצים לחזור ולהדגיש את המחיר שנתק כזה גובה מן הילדים.

לאב – נציין שעליך להתעקש על זכותך וחובתך לראות את ילדיך!

לעורך דינך ולנכונותו לדאוג לקדם דיון מהיר בנושא, ללא קשר לשאר ההליכים, יש חשיבות מכרעת (לכן זו יכולה להיות שאלת מפתח בפגישת ההיכרות עם עורך הדין).

יש אבות שלא ראו את ילדיהם מספר שבועות ואף חודשים בעקבות הפרידה. עליך לדאוג שלך זה לא יקרה. המערכת כיום לא תמיד דואגת ולא מתגייסת לתת מענה לנושא חשוב זה.

נתק שכזה פוגע בראש ובראשונה בילדים, אבל בנוסף לכך הוא מהווה את זרע הפורענות וחומר התבערה העיקרי המצית את הזעם, ההשפלה, השנאה, הקונפליקטים המסלימים, את האלימות המילולית ואפילו את האלימות הפיזית.

ראו בנושא זה נוהל הנשיאה: נוהל 2-20 – "נוהל טיפול בתי המשפט לענייני משפחה בהליכים דחופים שעניינם הבטחת קשר בין הורים לילדיהם או חשש לפגיעה במוגנותם".

הערה: אנחנו מתייחסים באתר זה לרוב ציבור ההורים ולא למיעוט בו אלימות פיזית או אחרת היא הבסיס לפרידה. כמובן שבמקרים של אלימות מוכחת יש בהחלט מקום להרחיק את הילדים מההורה האלים.

עו"ס לעניין סדרי דין (פקידת סעד).

בהמשך, באין הסכמות, תישלחו על ידי השופט לעו"ס לעניין סדרי דין ברשות בה מתגוררים הילדים להכנת תסקיר.

ישנה אפשרות, לרוב בהסכמת שני ההורים (בגלל העלות הכספית), ללכת לאיש מקצוע פרטי ולא לעו"ס ובכך לקצר זמני המתנה באופן משמעותי.

על תהליך הכנת התסקיר, המפגשים עם העו"ס לעניין סדרי דין, ועדת תסקירים, ועוד ניתן לקרוא בהרחבה כאן. על מרכזי הקשר ניתן לקרוא כאן.

האם חייבים לקבל את המלצתה של עו"ס לעניין סדרי דין?

עורך הדין יכול לחקור את עו"ס לעניין סדרי דין ולנסות להוכיח שהמסקנה ו/או ההמלצה לא נכונה או לא מוצדקת. ניתן גם לבקש ועדת תסקירים או לפנות לפקידת סעד ארצית.

לרוב, במהלך הדיונים או לאחר מתן פסק הדין, בית המשפט ממנה את העו"סית לעניין סדרי דין להמשיך בתפקידה לזמן מוגבל ונותן לה סמכויות לשנות ולהתאים את חלוקת זמני השהות על פי הצורך.

לעיתים במקום עו"ס לעניין סדרי דין ימנה בית המשפט מתאם הורי פרטי. היתרון? פתרון מהיר של בעיות שצצות בשוטף. יש חשיבות עליונה לכך שוויכוח בין ההורים ייפתר בצורה מהירה.

במידה ולעו"ס לעניין סדרי דין אין סמכויות לקבל החלטה בנושא, ההחלטה נותרת בידי בית המשפט, שמעניק נופך הרבה יותר מלחמתי לעניין, וההליך בו יותר מסורבל (בקשה, תגובת נגד תוך פרק זמן, המתנה מורטת עצבים להחלטה, ושההחלטה תהיה בזמן).

החיסרון? כאשר העובדת הסוציאלית לסדרי דין מוטה לצד אחד ההורים.

המלצה לקראת המפגש עם העו"ס לעניין סדרי דין

חשוב להבהיר שההתדיינות עם העו"ס לעניין סדרי דין כרוכה במתח ובלחץ, בתחושה של חוסר ודאות ורמה כזו או אחרת של חוסר אונים.

העצה הטובה ביותר היא לפנות ולהתייעץ לפני כל תגובה או פעולה. שתפו חברים שעברו את התהליך, אנשי מקצוע וכו', במה שעובר עליכם, קבלו משוב לתהליך ונסו לעבור אותו בצורה כמה שיותר קלה למרות חשיבותו.

על תפקידה של העו"ס והמלצות לפגישה איתה ראו כאן.

מסוגלות הורית

בשלב מאוחר יותר, במידה ועדיין לא הגעתם לעמק השווה, לרוב אם השופט יתבקש לכך על ידי אחד הצדדים, ולעיתים ביוזמתו, יש וישלחו אתכם לבדיקת מסוגלות הורית (על אף שכל תוקפה, כפי שנכתב במאמרם של פרופ' שגיא וד"ר יואלס, מוטל בספק!).

יחידת הסיוע, עו"ס לעניין סדרי דין ובדיקת המסוגלות ההורית כולם משמשים עבור השופט גורם חיצוני, מומחה ברמה כזו או אחרת בתחום הבין-אישי, עליו הוא יכול להישען כדי להגיע להחלטה.

מבחינתכם, המתדיינים, חשוב להבין כי ככל שהשופט נזקק ליותר כלים שכאלה הרי שהוא פחות "בטוח" בהחלטתו, ולכן גם עולה הסבירות ששני הצדדים יותר מוקצנים בעמדותיהם.

התוצאה הישירה היא סחבת ואי קבלת החלטה מצד השופט. כשבסופו של דבר ניתנת החלטה, הסיכוי הוא שכולם יצאו לא מרוצים. לכן ההמלצה למתן עמדות, להתחשב ולבוא לקראת ההורה האחר, לטובת כל הנוגעים בדבר, תקפה גם כאן.

האם השופט ייפגש עם הילד?

בשנים האחרונות ישנה יותר פתיחות לשמיעת רצונם של הילדים בבתי המשפט לענייני משפחה. הכל תלוי בגיל הילד, בבגרותו, בשופט עצמו ופרמטרים נוספים.

כמובן שהדברים שאומר הילד אינם מגיעים לידי ההורים ולא מופיעים כלשונם בפסק הדין.

הערכת התכנית הניסיונית לשיתוף ילדים בהליכים משפטיים הנוגעים להם בבתי משפט לענייני משפחה – מרכז אנגלברג לילדים ולנוער.

שלב ההוכחות בבית המשפט לענייני משפחה

לאחר הדיון הראשוני והגשת התסקיר על ידי העו"ס לעניין סדרי דין תחזרו לבית המשפט לענייני משפחה לדיונים הנקראים 'שלב ההוכחות'.

כל צד יכול לחקור את העו"ס לעניין סדרי דין על המלצותיה ואף להביא עדים נוספים, משום שגם אם לרוב המלצות העו"ס לעניין סדרי דין יתקבלו כלשונן, השופט תמיד שומר לעצמו את הזכות לשיקול דעת.

פסק דין אינו סוף פסוק.

למרות שההמלצה הגורפת היא לאפשר לדברים להירגע ולהיכנס לשגרה, יש לדעת שתמיד ניתן לפנות פעם נוספת לבית המשפט.

חשוב להוסיף כי אם מתעוררים דברים אקוטיים, כמו למשל הסתה פרועה של אחד ההורים – בהחלט יש מקום לפנות, ומיידית, לבית המשפט.

אנו מאמינים שבשנים הקרובות, בעקבות פרסום הדו"ח הסופי של ועדת שניט ותזכיר החוק "הורים וילדיהם" מטעם משרד המשפטים, יותנע תהליך חברתי שיביא לשינוי מהותי ביחס החברה, משרד הרווחה ובתי המשפט להורותם של האבות בפרט ולהורות בכלל, וכתוצאה יצומצם ויוקל ההליך המשפטי.

תיקון פסק דין?

טיפ: כבוד השופטת אפרת ונקרט הסבירה בתלה"מ 8655-06-19 (מיום 03.08.2021) שישנם נושאים, כמו הוצאות מדור לאחר מעבר האם מבית ההורים לדירה שכורה או השתתפות שני ההורים בהוצאות החינוך לאחר מימוש המענק לימודים מהביטוח הלאומי שהם "דבר, אשר אינו נכלל בפסק הדין אך היה במחשבתו של השופט ונשמט מפסק הדין" וישנה אפשרות להגיש בקשה תוך 21 יום לתיקונם בפסק הדין.

היום שאחרי – בית המשפט לענייני משפחה

בסופו של ההליך יהיה פסק דין. היחסים שלכם יהיו, כנראה, הרבה יותר עוינים משהיו לפני הגשת התביעה, שהרי בסופו של דבר לאורך כל הדרך, כל צד מנסה להוכיח לבית המשפט עד כמה הוא ראוי יותר, ועד כמה הצד האחר ראוי פחות.

טובת הילד סביר שלא התקיימה, אך אולי עכשיו אחרי שיש פסק דין, המהווה בעצם את תוכנית ההורות שלכם, תוכלו לצאת לדרך חדשה.

מומלץ לא לפתוח את פסק הדין לתקופת מה כדי לתת לאבק לשקוע, כדי לצאת מאווירת המאבק והמלחמה, וכדי לאפשר שיגרה ארוכת זמן מספיק כדי באמת לבחון את המשמעויות השונות של פסק הדין, את מערכת היחסים המתפתחת בין ההורים (לעיתים, אחרי שנגמרים הדיונים המשפטיים, היחסים בין ההורים נרגעים), ובמיוחד ובעיקר את השתלבותם של הילדים במערך החדש שנוצר.

עד כאן, על קצה המזלג בנושא בית משפט לענייני משפחה, שהרי כל מקרה הוא לגופו ומושפע מהמתדיינים, מעורכי הדין, מהשופט, מעו"ס לעניין סדרי דין ועוד גורמים וכוחות שלוקחים חלק בתהליך הלא קצר הזה.

החשוב מכל הוא לדעת איך לעבור את התהליך בלי לאבד צלם אנוש, כך שאחרי שיסתיים ההליך בבית המשפט תוכלו לצאת לדרך חדשה.

 בית משפט לענייני משפחה

תלונה של אב גרוש כנגד השופט נפתלי שילה לנציב תלונות הציבור על שופטים בנושא קביעת משמורת זמנית ללא שמיעת עמדת האב נמצאה מוצדקת

מאמרים בנושא בית משפט לענייני משפחה

ד"ר נחמי באום 2006, המגדר הנאלם: התייחסות העבודה הסוציאלית אל הגבר כלקוח

תקציר המאמר: המגדר הנאלם

ישראל אורון טובת הילד, מסוגלות הורית ושלילת אב בסכסוכי הורים על משמורת ילדיהם

דניאל גוטליב מתאם הורי -מודל לישוב סכסוכים בין הורים הגרים בנפרד

יורם צדיק – איך להעריך מסוגלות הורית

חוק בתי דין דתיים (יחידות סיוע), התשע"א-2011

חפשו באתר:

חפשו מאמר לפי קטגוריה

הרשמה לעדכונים

במידה ואת/ה מקבל/ת את המיילים באופן שוטף אין צורך ברישום נוסף.
במידה ובוצע רישום והמיילים אינם מגיעים אליך ניתן לפנות למייל guyraveh04@gmail.com

אישור הרשמה לעדכונים

הרישום בוצע בהצלחה!