הורים גרושים רישום לכיתה א' וגן

  הורים גרושים רישום לכיתה א' וגן: כל אחד מההורים, ללא קשר לנושא ההורה המשמורן, זכאי לרשום את הילד למוסד החינוכי. כיתה א' או גן עירייה.

  הרישום לשנת הלימודים תש"פ 

  הרישום לבתי ספר ולגני ילדים עפ"י חוק לימוד חובה לשנת הלימודים התש"פ נערך בתאריך 07.01.2019  עד 27.01.2019.

  את הנחיות משרד החינוך לרישום לכיתה א' וגני הילדים המפורסמות בתחילת כל כל שנה, כולל תארי הרישום, ניתן למצוא כאן.

  האם יש חובה ששני הורי הילד יאשרו את רישום הילד למוסד החינוכי?

  תלוי ברשות. כיום אין אחידות בנוגע לאישור שני הורי הילד לרישום למוסד חינוכי. בחלק מהרשויות הרישום מחייב את חתימת שני ההורים, ובחלק מהרשויות חתימת הורה אחד בלבד. לרוב תוכלו למצוא באתר הרשות, תחת מחלקת החינוך – טופס להורה עצמאי, את הטופס ברשות שלכם.

  מה עושים כשאחד ההורים לא מסכים לרישום שבוצע?

  רצוי לשוחח עם ההורה האחר ולנסות להגיע להבנות. לעיתים רצוי ללכת יחד לאיש מקצוע, לשמוע את דעתו וניתן גם להסכים שפועלים בהתאם להמלצתו.

  אם בוצע רישום אך ההורים לא הגיעו להסכמות:
  1. לפנות במכתב לרשות, להסביר, ולבקש לבטל את הרישום כי הוא נעשה באישור אחד ההורים בלבד. רצוי מכתב מעורך דין שיהיה יותר רשמי, אך לא חובה. לעיתים זה יצליח ולעיתים לא.
  2. בלית ברירה לפנות לבית המשפט.

  טיפ – לעיתים הרישום מבוצע לבית ספר/גן חדש, בעקבות מעבר מגורים ורישום מען חדש לילדים. במידה ולהורים הגדרה הורית שווה שינוי המען מחייב את הסכמת שני הורי הילד, כך שאם בטעות אושר הרישום ללא הסכמת ההורה האחר ניתן לפנות למשרד הפנים לביטול הרישום. ראו כאן.

  ומה לגבי מעבר מוסד חינוכי?

  בהתאם להנחיות משרד החינוך, מחובתה של הרשות לעדכן את ההורה האחר שהוגשה בקשה למעבר מוסד חינוכי עבור הילד. ראו לנושא זה נספח ה' בחוברת הרישום לגני הילדים ונספח 4 בחוברת הרישום לכיתה א' בהם חובה לרשום את פרטי שני ההורים במקרה של הורים גרושים. כמו כן ראו בהמשך את פסק הדין לנושא. כך, לאחר שההורה האחר מודע להגשת הבקשה, הוא יכול לפעול בהתאם לרצונו. 

  שליחת המידע הנוגע לרישום גם להורה האחר

  הישג לעמותה: לאחר תכתובת ארוכה עם משרד החינוך והגשת עתירה מנהלית יש תוצאות. בהתאם להנחיות משרד החינוך העדכניות, כאשר ההורים חיים בנפרד (גרושים/פרודים) מחובת ההורה הרושם למלא בטופס (טופס רישום ידני כיתה א) את פרטי שני ההורים. כך גם ברישום באמצעות האינטנרט.

  לאחר הרישום על הרשות לשלוח בדואר להורה האחר:

  שלב ראשון – את אישור ביצוע הרישום למוסד החינוכי. זה אומר שאם הורה א' רשם את הילד הוא יקבל במועד הרישום את אישור ביצוע הרישום, אך מחובת הרשות לשלוח את האישור גם להורה האחר. בדואר. הרשות יכולה כתוספת לשלוח גם במסרון או במייל.

  לא קיבלתם בדואר אישור על ביצוע הרישום? מוזמנים לפנות למחלקת הרישום ברשות ולבדוק מדוע. נשמח כמובן לעדכונים מהשטח.

  טבלת הנתונים לשנים 2017 ו 2018 בהמשך.

  שלב שני – מחובת הרשות לשלוח את אישור השיבוץ למוסד החינוכי.

  עזרה למניעת מעבר מגורים לא חוקי של האמא עם הילדים

  מעבר לזכותו של האב בקבלת המידע (ולטעמנו גם חובתו), הרי במקרים של ניסיון למעבר מגורים של האם והילדים ללא הסכמת האב ייתכן והמידע לאיזה מוסד חינוכי נרשם הילד בשלב מוקדם, ובעיקר לאיזו רשות, יכול לעזור למנוע מעבר לא חוקי שכזה מבעוד מועד.  

  בחלק מהמקרים ניתן להראות ממידע זה שעוד בחודש ינואר/פברואר (מועד הרישום כל שנה) או מעט לאחר מכן, כבר הייתה כוונה לעבור מקום מגורים.

  חוברות הרישום למוסדות החינוך:

  מהי חובתו של הרשם ברשות?

  פסק דין המצורף מסביר בצורה טובה נושא זה. ת"א 49238-12-14 של כבוד השופטת יעל טויסטר ישראלי מיום 06.07.2016.

  נתונים מספריים: הורים גרושים רישום לכיתה א' וגן לשנים 2017-20185

  חשוב: לא כל הרשויות עומדות בחובתן. כמו כן, לא בטוח שכל ההורים הרושמים את הילד יבחרו לציין שההורים חיים בנפרד ולמלא את פרטי ההורה האחר, ובמקרים אלו האבא לא יקבל את המידע.

  אנו ממליצים לכל אב שהנושא חשוב לו, פשוט לפנות למחלקת החינוך ברשות בה גרים ילדיו/הגננת/המורה, ולבקש להוסיף את פרטיו.

  העמותה פנתה למספר רב של ערים בנושא ואלו התוצאות של השנתיים האחרונות. אנו מניחים שבמועצות האזוריות והמקומיות המצב פחות טוב. כל אחד מוזמן לפעול מול הרשות שלו.

  הורים גרושים רישום לכיתה א' וגן

  הורים גרושים רישום לכיתה א' וגן

  הירשמו לעידכונים