ביטוח לאומי והורים גרושים

הורות משותפת = טובת הילד

ביטוח לאומי והורים גרושים

ביטוח לאומי והורים גרושים: הביטוח הלאומי מעביר להורים קצבאות ילדים שונות. לרוב קצבת ילדים (קצבאות ילדים) חודשית ומענק לימודים שנתי. בהתאם לסעיף 69 לחוק הביטוח הלאומי הקצבאות והמענקים מועברים רק להורה אשר הוגדר כמקבלת קצבת הילד. האמא. 

מענק הלימודים משולם להורה אשר הילד בחזקתו, עבור ילדים בגילאים 18-6. המענק נועד לרכישת ציוד לבית הספר, ומועבר לקראת תחילת כל שנת לימודים לחשבון הבנק אליו משולמת קצבת הילדים (לרוב חשבון הבנק של האם).

כדי לקבל את מענק הלימודים יש לפנות לביטוח לאומי עם הסכם הגירושים ולמלא טופס בקשה. כמו כן שולח הביטוח הלאומי אישורים לגבי ועדות שונות במידה והנושא רלוונטי.

הורה לא משמורן המעוניין לקבל מידע אינו יכול לקבלו שכן מידע כגון קצבת ילדים או מענק לימודים מוגדר כמידע שלא קשור לילד. כך לצערנו החליט בית המשפט בעתירה מנהלית אשר הגשנו בנושא.

ביטוח לאומי נוהל מעבר קופת חולים לקטינים

על מנת לקבל מידע על רצון האם לעבור יחד עם הילד קופת חולים, על האב הגרוש לרשום במשרד הפנים את כתובתו ככתובת שנייה למשלוח דואר לקטין. ראו כאן.

ביטוח לאומי קצבת ילדים – קבצים מצורפים:

עו"ד עדה גור אריה, מייצגת מטעם האגף לסיוע משפטי. "האומנם לבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים הסמכות לקבוע למי תשלום קצבת הילדים?".

זכויות משפחה שבראשה עומד הורה עצמאי בביטוח הלאומי

חפשו באתר:

חפשו מאמר לפי קטגוריה

הרשמה לעדכונים

במידה ואת/ה מקבל/ת את המיילים באופן שוטף אין צורך ברישום נוסף.
במידה ובוצע רישום והמיילים אינם מגיעים אליך ניתן לפנות למייל guyraveh04@gmail.com

אישור הרשמה לעדכונים

הרישום בוצע בהצלחה!