רישום למעונות היום

הורות משותפת = טובת הילד

רישום למעונות היום

Print Friendly, PDF & Email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print

רישום למעונות היום הורים גרושים: בזכות פעילות של העמותה, כיום שני הורי הילד זכאים לקבל את כל המידע על רישום הילד למעון, אך ההורה שלא ביצע את הרישום צריך לפנות ולבקש לקבלו. כמובן שהורה זכאי לקבל גם את המידע מהמעון עצמו. רק לבקש.

את ההרשמה יש לבצע מיום 2.2.2022 ועד 24.2.2022.

עדכון 02.04.2022 – לפני כשבוע פרסמו את המידע לאיזה מעון נרשם הילד (לא שובץ! רק נרשם בשלב זה). לרוב זה יותר ממעון אחד כמובן. כל מי שיפנה במייל rishom.maon.noreply@gmail.com או יכנס לאזור האישי הממשלתי יוכל לדעת מידע חשוב זה.

שימו לב: כאשר ההורה הרושם את הילד למעון מתכוון לעבור מקום מגורים ולא עדכן את ההורה האחר (ולכן רשם את הילד המשותף במעון במקום מגורים אחר), הרי זאת דרך לדעת מידע זה, ואז ניתן לבחון האם יש צורך להוציא צו מניעה למעבר המגורים!

רישום למעונות היום

ראשית, נציין שהשנה, פברואר 2022, זאת השנה הראשונה בה שולחים את המידע גם להורה שלא ביצע את הרישום במידה ויפנה ויבקש זאת. ייתכן שבהתחלה יהיו בעיות. בכל בעיה או שאלה ניתן לפנות למוקד הטלפוני *2969  לנו נאמר שגם מי שיפנה בטלפון יקבל את המידע. מוזמנים לעדכן אותנו אם אכן כך הוא. guyraveh04@gmail.com

מי יכול לבצע את הרישום למעונות היום?

כל אחד מההורים! ללא קשר לחלוקת זמני השהות, משמורת וכו'. הרישום הוא תחת אפוטרופסות ההורה.

מי מההורים יקבל את המידע על הרישום?

ההורה שביצע את הרישום יקבל אוטומטית את כל המידע. ההורה האחר, זה שלא ביצע את הרישום, צריך לפנות ולבקשו. לפי פונים? rishom.maon.noreply@gmail.com וצריך כמובן לרשום שאת/אתה מבקש לקבל את כל המידע על הרישום, ולציין פרטים אישיים שלך ושל הילד.

הערה (1): במהלך הרישום להורה הרושם ישנה אפשרות לרשום גם את המייל של ההורה האחר, ואז ההורה האחר יקבל גם הוא את כל המידע בלי הצורך לפנות ולבקש. אנו תקווה שכך יהיה אצל רוב ההורים, אך לצערנו ברור לנו שיהיו הורים שלא יעשו זאת.

הערה (2): באתר הרישום למעונות היום נרשם: "לידיעתכם המידע בנוגע לרישום מופיע באזור האישי הממשלתי.". ואכן, גם שם ניתן לראות כיום את המידע.

אתר הרישום למעונות היום:

רישום למעון יום לשנת הלימודים תשפ"ג | זרוע העבודה (www.gov.il)

מניעת מעבר מגורים לא חוקי

לפני מספר שנים פנה אלינו אב גרוש וכתב שהאמא רשמה את הבנות המשותפת למעון נעמת במקום רחוק מאוד ממקום המגורים הקודם, ועברה לגור שם מספר ימים לפני פתיחת שנת הלימודים. הפגיעה בהורותו של האב ברורה. צמצמום זמני השהות והקשר עם הילדות. אך גם ההרגשה כהורה. נעמת (בזמנו המעונות שלחו את המידע בניגוד להיום שזה באחריות זרוע העבודה במשרד הכלכלה) לא שלחו לו את המידע שהבנות נרשמו לאותו מעון, ובשלב הבא גם לא שהתקבלו אליו. וברור מאליו כי האם לא עדכנה אותו, והרי אם היה יודע היה יכול לממש את זכותו ולפנות לבית המשפט ולהגיש צו מניעה למעבר לא חוקי זה.
עוד סיבה חשובה לאב הגרוש לדאוג ולקבל את המידע.

תחרות הורית מיותרת

כמוסבר לעיל, נוצרת בעצם תחרות בין ההורים מי מהם ירשום ראשון את הילד למעון וכל יהיה ההורה אשר יזכה לקבל את כל המידע על הרישום. תחרות מיותרת על גבו של הילד. הובטח לנו שלקראת הרישום בשנה הבאה ינסו לפתור נושא בעייתי זה. נציין שבמשרד החינוך, לגבי הרישום לגני הילדים ובית הספר היסודי, כבר קידמנו את הנושא בעבר, וכיום יש הנחיות לנושא וזה עובד יפה. הרשות המקומית מחויבת לשלוח את המידע גם להורה שלא ביצע את הרישום.

קבלת מידע מהמעון – קידום חוזר חדש מעונות היום

בעקבות עתירה לבג"צ שהגשנו יחד עם עו"ד חיים פאשי לוין ועו"ד מיכאל אביב שייצגו את העמותה בהתנדבות הצלחנו לקדם שינוי חברתי.

בית המשפט העליון (בג"ץ 3694/17) קיבל את עמדתנו שעל משרד הרווחה והעבודה להוציא נהלים מתאימים עד לפתיחת שנת הלימודים הנוכחית (התשע"ח).

חוזר חדש – בג"ץ 3694/17

משרד הרווחה פרסם את החוזר החדש ביום 28.10.2018.רישום למעונות היום

החוזר החדש מדריך את הגופים המנהלים מעונות יום אשר יש להם "סמל ארגון" (סמל הניתן למעון יום ע"י המשרד ומהווה הכרה בדבר עמידתו בדרישות ונהלי המשרד לקבלת סמל) כיצד עליהם לפעול בכל נושא העברת המידע.

מידע – לרבות אישור בדבר ביצוע הרישום למעון היום; אישור בדבר השיבוץ למעון היום; מידע בדבר פציעה, פגיעה או שינוי במצבו הפיזי או בריאותי או רגשי או התנהגותי של הילד; מידע שוטף בנוגע לאירועים בהם השתתף או ישתתף הילד; מידע שנוגע לתפקוד הילד במעון ועדכון ביחס לאירועים חיוביים / שליליים שחלו לגביו.

נדגיש: באופן רשמי, אב הרוצה לקבל את המידע צריך לפנות למנהלת המעון ולבקש! אמא מקבלת אוט', אבא צריך לבקש. נקווה שצוות המעונות יבין את האבסורד, ישאף לעדכן את האב בכל מידע ובך יקדם את האחריות ההורית המשותפת של שני הורי הילד.

רשות לאב

מעצם מתן הרשות להורה, האב, לקבל או לא לקבל את המידע, יחד עם היותו של ההליך לקבלת המידע הליך בירוקרטי הכרוך בהגשת בקשה, מאותתת המדינה להורה ש"מותר" להתחמק ולהשתמט מאחריותו ההורית לילדו. בכך משאירה המדינה את כל האחריות ההורית על הורה אחד בלבד. קבלת מידע לגבי הילד הינה זכות אך גם חובה הורית, ומחובתה של המדינה, בראייה של קשר ילד-הורה, לדאוג לכך שהמידע יגיע, באופן אוטומטי וכברירת מחדל, לשני הורי הילד.

המידע הוא לגבי הילד בלבד. לפי סעיף ג(6) לחוזר אסור למעון למסור להורה האחד מידע לגבי ההורה האחר, כגון גובה התמיכה שמקבל ההורה. אנו יודעים שאבות רבים רוצים/צריכים לדעת את הסכום ששולם על מנת שיוכלו לשלם את חלקם לאם, אך לעמדת משרד הרווחה אסור למסור להורה האחר מידע זה ועל ההורים להתנהל ביניהם ללא התערבות המעון.

ההישג הגדול של העמותה הוא פרסום החוזר עצמו. מעכשיו תהיה לנושא יותר מודעות הן מצד מנהלות המעונות, הגננות במעון וכמובן ההורים עצמם. אם אתם מכירים הורים גרושים או פרודים, אנא ידעו אותם בזכויותיהם לקבל מידע אודות חינוך ילדיהם. מידע זה הוא שלב ראשון ומהותי במעורבות בחיי הילדים.

 

 

 

חפשו באתר:

חפשו מאמר לפי קטגוריה

הרשמה לעדכונים

במידה ואת/ה מקבל/ת את המיילים באופן שוטף אין צורך ברישום נוסף.
במידה ובוצע רישום והמיילים אינם מגיעים אליך ניתן לפנות למייל guyraveh04@gmail.com

אישור הרשמה לעדכונים

הרישום בוצע בהצלחה!