רישום למעונות היום

גירושין - מידע מקיף להורים המתגרשים

רישום למעונות היום

Print Friendly, PDF & Email

רישום למעונות היום תשפ"ה

בזכות פעילות של העמותה, כיום שני הורי הילד מקבלים את כל המידע על רישום הילד למעונות היום הרשמיים של משרד העבודה.

החל מהרישום בשנת 2023 (שנה שעברה), בביצוע הרישום (כל אחד מההורים אפוטרופוס לילדו ויכול לבצע את הרישום – לא קשור למונחים כמו משמורת או אחריות הורית) יש חובה על ההורה הרושם לרשום גם את הטלפון של ההורה האחר (אפשר גם מייל) – זה שלא ביצע את הרישום – ולאחר סיום הרישום, בתחילת חודש מרץ, שני ההורים יקבלו מסרון על ביצוע הרישום.

בהמשך הדרך כל המידע על הרישום, שיבוץ וכו' יגיע לשני ההורים. העמותה קידמה חלק זה ואנחנו כמובן גאים על כך.

נציין שתאיר איפרגן ראשת זרוע העבודה במשרד הכלכלה יחד עם דפנה מאור מנהלת אגף בכיר לעידוד תעסוקת הורים בזרוע העבודה החליטו "להגדיל ראש", והחל מהרישום השנה (2023) המתווה להורים החיים בנפרד יעבוד גם אצל הורים החיים יחדיו. זה אומר שכל אחד מההורים הנשואים/חיים יחד יקבלו את המידע במסרון לטלפון. לעמדתנו חשיבה מאוד יפה. אהבנו. כל הכבוד!

את ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"ה יש לבצע מיום 14.2.2024 ועד 05.3.2024.

את כל המידע על הרישום למעונות היום לשנת תשפ"ד תוכלו למצוא כאן.

מי יכול לבצע את הרישום למעונות היום?

כל אחד מההורים! ללא קשר לחלוקת זמני השהות, משמורת וכו'. הרישום הוא תחת אפוטרופסות ההורה.

לא קיבלתם מסרון?

לצפייה בתוצאות הרישום לחצו כאן. הצפייה בתוצאות כרוכה בתהליך הזדהות.

עזרה במחטף מעבר מגורים לא חוקי

שימו לב: כאשר ההורה הרושם את הילד למעון מתכוון לעבור מקום מגורים ולא עדכן את ההורה האחר (ולכן רשם את הילד המשותף במעון במקום מגורים אחר), הרי לעיתים זאת דרך לדעת מידע זה כבר בחודש מרץ, ואז ניתן לבחון האם יש צורך להוציא צו מניעה למעבר המגורים!

לפני מספר שנים פנה אלינו אב גרוש וכתב שהאמא רשמה את הבנות המשותפת למעון נעמת במקום רחוק מאוד ממקום המגורים הקודם, ועברה לגור שם מספר ימים לפני פתיחת שנת הלימודים. הפגיעה בהורותו של האב ברורה. צמצמום זמני השהות והקשר עם הילדות. אך גם ההרגשה כהורה. נעמת (בזמנו המעונות שלחו את המידע בניגוד להיום שזה באחריות זרוע העבודה במשרד הכלכלה) לא שלחו לו את המידע שהבנות נרשמו לאותו מעון, ובשלב הבא גם לא שהתקבלו אליו. וברור מאליו כי האם לא עדכנה אותו, והרי אם היה יודע היה יכול לממש את זכותו ולפנות לבית המשפט ולהגיש צו מניעה למעבר לא חוקי זה. מקרה זה היה אחת הסיבות שפעלנו בנושא והצלחנו לקדם את השינוי.

הורים גרושים ומעונות היום

קבלת מידע מהמעון – קידום חוזר חדש

בעקבות עתירה לבג"צ שהגשנו יחד עם עו"ד חיים פאשי לוין ועו"ד מיכאל אביב שייצגו את העמותה בהתנדבות הצלחנו לקדם שינוי חברתי. בית המשפט העליון (בג"ץ 3694/17) קיבל את עמדתנו שעל משרד הרווחה והעבודה להוציא נהלים מתאימים עד לפתיחת שנת הלימודים הנוכחית (התשע"ח). הנהלים אכן פורסמו:

אוגדן הנחיות להפעלת מעון יום לפעוטות אפריל 2022שימו לב לסעיף 11:

11) מסירת מידע לגבי פעוט להורים המקיימים שני משקי בית שונים

11.1 על הארגון המפעיל לוודא, כי מנהל/ות מעונות היום מקיימות, ככל האפשר, קשר ישיר עם 2 ההורים בכל הנושאים הקשורים לילדיהם.
11.2 יש לפעול בהתאם להוראות סעיף 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב-1962, ולהנחיות העברת מידע אודות ילד השוהה במעון יום באתר המידע הממשלתי.
11.3 יובהר, כי על צוות המעון להתמקד בחינוכו-טיפולו של הפעוט ובדאגה לשלומו ולרווחתו במעון.

הנחיות להעברת מידע אודות ילד השוהה במעון יום המוכר על-ידי האגף למעונות יום ומשפחתונים. אשר פורסם בעקבות הבג"ץ שהגשנו.

החוזר מדריך את הגופים המנהלים מעונות יום אשר יש להם "סמל ארגון" (סמל הניתן למעון יום ע"י המשרד ומהווה הכרה בדבר עמידתו בדרישות ונהלי המשרד לקבלת סמל – ניתן לאתר מעון יום בעל סמל באמצעות מנוע חיפוש) כיצד עליהם לפעול בכל נושא העברת המידע.

מידע – לרבות אישור בדבר ביצוע הרישום למעון היום; אישור בדבר השיבוץ למעון היום; מפגש היכרות לפני פתיחת שנת הלימודים; מידע בדבר פציעה, פגיעה או שינוי במצבו הפיזי או בריאותי או רגשי או התנהגותי של הילד; מידע שוטף בנוגע לאירועים בהם השתתף או ישתתף הילד; אסיפת הורים; מידע שנוגע לתפקוד הילד במעון ועדכון ביחס לאירועים חיוביים / שליליים שחלו לגביו, למעט המידע המפורט בסעיף ג(6) להלן;

נדגיש: באופן רשמי, אב הרוצה לקבל את המידע צריך לפנות למנהלת המעון ולבקש! אמא מקבלת אוט', אבא צריך לבקש. נקווה שצוות המעונות יבין את האבסורד, ישאף לעדכן את האב בכל מידע ובך יקדם את האחריות ההורית המשותפת של שני הורי הילד.

רשות לאב

מעצם מתן הרשות להורה, האב, לקבל או לא לקבל את המידע, יחד עם היותו של ההליך לקבלת המידע הליך בירוקרטי הכרוך בהגשת בקשה, מאותתת המדינה להורה ש"מותר" להתחמק ולהשתמט מאחריותו ההורית לילדו. בכך משאירה המדינה את כל האחריות ההורית על הורה אחד בלבד. קבלת מידע לגבי הילד הינה זכות אך גם חובה הורית, ומחובתה של המדינה, בראייה של קשר ילד-הורה, לדאוג לכך שהמידע יגיע, באופן אוטומטי וכברירת מחדל, לשני הורי הילד.

המידע הוא לגבי הילד בלבד. לפי סעיף ג(6) לחוזר אסור למעון למסור להורה האחד מידע לגבי ההורה האחר, כגון גובה התמיכה שמקבל ההורה. אנו יודעים שאבות רבים רוצים/צריכים לדעת את הסכום ששולם על מנת שיוכלו לשלם את חלקם לאם, אך לעמדת משרד הרווחה אסור למסור להורה האחר מידע זה ועל ההורים להתנהל ביניהם ללא התערבות המעון.

ההישג הגדול של העמותה הוא פרסום החוזר עצמו. מעכשיו תהיה לנושא יותר מודעות הן מצד מנהלות המעונות, הגננות במעון וכמובן ההורים עצמם. אם אתם מכירים הורים גרושים או פרודים, אנא ידעו אותם בזכויותיהם לקבל מידע אודות חינוך ילדיהם. מידע זה הוא שלב ראשון ומהותי במעורבות בחיי הילדים.

רישום למעונות היום

 

 

 

חפשו באתר:

חפשו מאמר לפי קטגוריה

הרשמה לעדכונים

במידה ואת/ה מקבל/ת את המיילים באופן שוטף אין צורך ברישום נוסף.
במידה ובוצע רישום והמיילים אינם מגיעים אליך ניתן לפנות למייל guyraveh04@gmail.com

אישור הרשמה לעדכונים

הרישום בוצע בהצלחה!